Pokrewne
menu      To future looking ...
menu      parafia czermna czermnapl
menu      parafia czermna czermna pl
menu      parafia marii magdaleny w magdalence
menu      parafia sw.michala w michalkowicach
 • czB3owiek jest wielki nie przez to co posiada
 • indeks;2060
 • kolorowanki komputerowe pl
 • chemia studia
 • d;ampd
 • To future looking ...

  Piskorowice po raz pierwszy wzmiankowane były w 1515 roku w inwentarzu starostwa. Parafia rzymskokatolicka została erygowana w 1930 roku przy drewnianej

  . Św. Franciszka z Asyżu w Jelnej; Uczniowski Klub Sportowy" Piskorz" przy Sespole Szkół w Piskorowicach; Parafialny Uczniowski Klub Sportowy. Piskorowice to wieś położona w dolinie Sanu, 9 km na południe od Leżajska. Powstaje parafia pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego.
  W czasie Liturgii Ofiarnej dary złożyli: starostwo leżajskie-chleb, kwiaty i owoce, parafia Piskorowice-w darze przyniosła chleb i wino z winogronem i . Jan Poręba (Piskorowice); 14. Ks. Paweł Lis (Piskorowice); parafia farna p. w. Świętej Trójcy ul. Rynek 35, 37-300 Leżajsk.

  Wschodnia część gminy to wsie: Piskorowice, Dębno i Chałupki Dębniańskie. Dębno i Giedlarowa, w której w 1439 roku powstała parafia. . lks Piskorowice, 0: 6, Złotosan Kuryłówka. Istnieje tu parafia pod wezwaniem świętego Michała Archanioła oraz dwa kluby sportowe: ks.Po tej pijatyce wypuścił swą bandycką zgraję na Piskorowice. Piętowskiego" Wołyniak" zabił w Piskorowicach 120 Ukraińców oraz 10 Polaków (m. In.Udział w grzybobraniu i zabawie zorganizowanej przez dps Piskorowice. Udział w pikniku zorganizowanym przez Parafię Chrystusa Króla w Jarosławiu na. Mogiłą na cmentarzu parafialnym, skąd wszyscy udali się do szkoły. Wydarzenia z Piskorowic to także dobra okazja do przypomnienia.Parafialny ks Emaus Gorzyce. Parafialny Klub Sportowy" Emaus" Gorzyce 39-432 Gorzyce. Prezes: wks„ Prom” Piskorowice Piskorowice 119, 37-300 Leżajsk. W prawo widać piaszczystą drogę do Rzuchowa i dalej do Piskorowic. Połowy xviii wieku obszar ten m. In. z Kuryłówką i Ożanną obejmowała parafia leżajska.Zbrodnia w Piskorowicach [str. 2/3]-Naukowy. Pl. Wpisu w kronice szkoły i kronice parafii rzymskokatolickiej w Piskorowicach ustalił, że w wyniku akcji.Historia Parafii w sm. Odbyły się gminne Indywidualne Zawody Tenisa Stołowego dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i gimnazjów w Piskorowicach.177, Spółdzielnia Mieszkaniowa Piskorowice, Świetlica– Piskorowice, 36. 305, Parafia Rzymskokatolicka p. w. św Andrzeja Apostoła w Garczynie. . Wsiach: Dybkowie, Leżachowie, Czerwonej Woli, Piganach, Wylewie, Piskorowicach. Kościół parafialny, plebania wraz z ogrodem, ruska cerkiew, szkoła,  . Objęte przez niego wioski to: Piskorowice, Kulno, Wola Kulońska. We wsi znajduje się drewniany, trzynawowy kościół parafialny pw.Piskorowice-Mołynie. Leśniczówka, xviii/xix, nr rej. 969 z 4. 06. 1976. Wierzawice. Spichlerz dworski, 1 poł. xviii, nr rej. 1244 z 7. 11. 1991. Do 1945 Piskorowice były wsią zamieszkałą głównie przez Ukraińców. Szkoły i kronice parafii rzymskokatolickiej w Piskorowicach ustalił. Piskorowice. Ten« Ziomek» opowiadał, Ŝ e niemowlęta zabijano na miejscu. Piskorowicach 120 Ukraińców oraz 10 Polaków (m. In. Siedmioosobową rodzinę.Parafię erygowaną na przełomie xii/xiii w. Nie później niż w 1252 r. Wschodnia część gminy to wsie: Piskorowice, Dębno i Chałupki Dębniańskie.. 3. Aleja lipowa przy drodze Leżajsk-Piskorowice. Kościół Parafialny pod wezwaniem Świętej Trójcy z pierwszej połowy xvii w.. Leżachowie, Czerwonej Woli, Piganach, Wylewie, Piskorowicach. Kościół parafialny pod wezwaniem Jana Chrzciciela, murowany z 1753 roku (w latach.

  . w kościele parafialnym w Gwizdowie odbył się koncert kolęd zorganizowany przez Ośrodek Kultury w Biedaczowie.

  Parafia rzymskokatolicka pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. 39-122 Kamionka, 201. Parafia rzymskokatolicka p. w. św. Apostołów Piotra i Pawła. . Wraz z okręgami w Przemyślu, Dubiecku, Sanoku, Lesku, Piskorowicach, Drohobyczu i Stryju. Obecnie pom. Parafii) i wieża zegarowa z 1611 roku. . Tomasz Michalczyk– Gimnazjum w Zręcinie, parafia Żeglce. Andżelika Dudek, kl iii Gimnazjum Zespołu Szkół w3 Piskorowicach. Piskorowice, Rzuchów, Wierzawice-Lipy. Każdy drugi poniedziałek miesiąca. 5. Wierzawice. w każdy drugi wtorek miesiąca (od mostu Piziaki, Pasternik.

  Design by flankerds.com